Громадська організація «КРИГОЛАМ» у партнерстві з благодійним фондом Zagoriy Foundation створили анімаційний мультик до 440-річчя Острозької Біблії. Про це повідомляє Читомо.

 

В анімаційному фільмі розповідається історія друку першого повного видання Біблії староукраїнською мовою. Вона з'явилася на світ в Острозі 1581-го року.

 

«Це унікальне видання, яке справило помітний вплив не лише на розвиток української культури, а й культури інших народів, які користувалися церковнослов'янською мовою», - підкреслює команда проєкту.

 

Ініціатором і меценатом створення Острозької Біблії був герой мультфільму - український князь Костянтин Острозький, який для реалізації свого задуму запросив до Острога книгодрукаря Івана Федорова.

 

 

«Це перша серія медіа-проєкту "Історія небайдужих", мета якого розповісти про меценатів, які змінили історію України та показати благодійність як давню українську традицію. Усього проєкт містить 5 анімаційних роликів у жанрі едьютеймент (розважальне навчання). Наступні анімаційні ролики привідкриють глядачам сферу благодійності у житті Івана Мазепи, Миколи Терещенка, Олексія Алчевського, Варвари та Богдана Ханенків», - йдеться у повідомленні.

 

Як зазначає команда проєкту, особливість серіалу полягає також у тому, що анімація кожного ролика створена у стилі українського художника, який був сучасником мецената. Для першої серії - це Федуско з Самбора, український маляр 2-ї половини XVI століття, відомий майстер з міста Самбора на Галичині.