На платформі Netflix вийшов документальний серіал «Це пограбування! Найбільша крадіжка картин в світі» - захоплююча розповідь про найгучніше в історії пограбування творів мистецтва.

 

Чотирисерійний міні-серіал присвячений подіям 1990 року, коли двоє чоловіків в поліцейській формі проникли в бостонський Музей Ізабелли Сюарт Гарднер і вкрали полотна Вермеєра, Рембрандта, Мане, Дега та інших майстрів, які до сих пір так і не були знайдені. Вартість тринадцяти вкрадених робіт по теперішніх мірках оцінюється в $ 500 млн.

 

Це пограбування перевершує за зухвалістю і страховому збитку багато знаменитих крадіжок мистецтва. Розслідування «пограбування століття» з самого початку зіткнулося з майже повною відсутністю доказів, а версій у слідчих було безліч: від наявності спільника серед співробітників музею до участі в пограбуванні найбільших мафіозних кланів.

 

За понад 30 років розслідування історія обросла безліччю цікавих деталей і несподіваних поворотів, які і лягли в основу нового документального проекту. До речі, над документальною стрічкою працювали продюсери іншого проекту Netflix про мафіозі - «Ірландця» Мартіна Скорсезе.