Так званий Червоний Маврикій, одна з найвідоміших і найрідкісніших марок у світі, у суботу змінив власників. Покупець, колекціонр з Європи, заплатив за це не менше 8,1 мільйона євро. Це більш ніж удвічі більша ставка, повідомляє аукціонний будинок Gärtner у Бітігхайм-Біссінгені поблизу Штутгарта.  

 

Приватний власник марки запропонував свій екземпляр марки під назвою "1847 Маврикій 1d Ball Cover" за початкову ціну 4 мільйони євро. Учасників торгів по телефону було три. Продавець сказав, що попрощався з рідкісною маркою "з важким серцем". "Я насолоджувався кожною секундою престижного володіння " Маврикієм " 1847 року і відчував, що зараз саме час передати рідкісну марку комусь такому ж пристрасному і гордому, що тепер володіє нею", - цитує аукціонний будинок.  

 

Червоний Маврикій є однією з трьох найдорожчих марок у світі, і лише раз на кілька десятиліть змінюється щасливий власник, повідомляє аукціонний будинок. 

174-річна поштова марка оплатила  відправлення запрошень на костюмований бал. Досі існують лише три конверти. 

"Британська королева Єлизавета II має в колекції марок одну з них", - сказав аукціоніст Крістоф Гертнер. 

Другий примірник, за його словами, знаходиться у Філательській колекції Британської бібліотеки в Лондоні. "І один, і інший ніколи не продали". 

Третій конверт із зазначеною маркою - це той, який сьогодні був виставлений на аукціон.

синя сестра

За даними Ludwigsburger Kreiszeitung , дванадцять з оригінальних 500 примірників "Блакитного Маврикія" все ще існують . Залежно від їх стану вони вартують до мільйона євро. 

У 1847 р. Вони були надруковані разом зі своєю червоною "сестрою" в Порт-Луї, столиці колишньої британської колонії (між 1810 і 1968 рр.). Острів розташований в Індійському океані, майже в 2000 кілометрах на схід від південно-східної Африки.  

Червона марка в 1 пенні була призначена для відправки місцевих листів у столиці Маврикія. Блакитна марка двох пенсів була використана для листування з сусіднім островом Родрігес.