Американський кінорежисер, продюсер, сценарист і актор Спайк Лі, який очолює в цьому році журі Каннського кінофестивалю виправдав надії його організаторів і зміг по-справжньому здивувати публіку на цьогорічному зібранні світової кіноеліти не тільки своїм зовнішнім виглядом.


На прес-конференції в день відкриття кінофоруму Лі, який став першим темношкірим головою фестивалю відповів на питання, що стосуються як кіно так і політики. Режисер висловився про расизм і поліцейськоме насильство в США, а також несхвально відгукнувся про президентів США, Бразилії та Росії, розповідає FRANCE 24

"Цим світом керують гангстери: агент" Орандж "(Дональд Трамп), хлопець з Бразилії (президент Жаір Болсонару) і Путін. Вони гангстери, і вони будуть робити те, що захочуть. У них немає ні моралі, ні совісті. Ми повинні виступати проти таких гангстерів ", - так відповів Лі на питання грузинського журналіста про тиск Росії на Грузію.

За словами організаторів Каннського кінофестивалю, вибір першого темношкірого голови журі - не політичне рішення, а "послання універсальності". Спайк Лі вважається одним з основоположників афроамериканського кіно. За свою кар'єру він був удостоєний безлічі нагород, серед яких премія "Оскар" і BAFTA за кращий адаптований сценарій, дві премії "Еммі" і Гран-прі Канського кінофестивалю.