"Золоту пальмову гілку" - головний приз 74-го Каннського кінофестивалю - отримав фільм "Титан" французької  режисеки Джулії Дюкорно.

 

Тріумфаторка Каннського кінофестивалю - режисерка "Титану" Джулія Дюкорно з акторами Вінсентом Ліндоном і Агатою Руссель

 

Нагорода за кращу режисуру дісталася французу Леос Караксу. Його мюзикл "Аннетт" відкривав програму фестивалю 6 липня і вважався одним з основних претендентів на головний приз.

Приз журі дістався фільмам "Коліно Ахеда" ізраїльського режисера Надава Лапіда і "Пам'ять" Апічатпонга Вірасетакула.

"Золоту пальмову гілку" як кращий актор отримав Калеб Лендрі Джонс, який зіграв у фільмі "Нітра" ( "Nitram") режисера Джастіна Курзеля.

Рената Рейнсве отримала "Золоту пальмову гілку" як найкраща актриса за роль у фільмі "Найгірша людина на світі" норвежця Йоакима Трієра.

 

Рената Рейнсве

 

Почесну "Золоту пальмову гілку" за внесок в кінематограф отримала 58-річна американська актриса і режисер Джоді Фостер. А італійський режисер Марко Беллоккьо нагороджений "Золотою пальмовою гілкою" за "унікальну творчість, яка дала сучасному кінематографу силу і свободу".

 

Джоді Фостер

 

Український режисер Сергій Лозниця отримав спеціальний приз журі премії «Золоте око» на Каннському кінофестивалі - за його документальний фільм «Бабин Яр. Контекст» про вбивства євреїв нацистами в Києві в часи Другої світової війни.

 

 

74-й Каннський кінофестиваль став першим повноцінним з початку пандемії в березні минулого року - з легендарною червоною доріжкою в Палаці фестивалів на знаменитій канської набережної Круазет.