Шевченківська Премія отримала дві нагороди від міжнародної премії в галузі дизайну Red Dot Award. Про це йдеться на фейсбук-сторінці Міністерства культури та інформаційної політики.


Премія отримала нагороди у номінаціях Brand Design&Identity.Relaunch та Brands.

 

 

«Шевченківська премія - це перша у світі культурна інституція, що отримує престижну відзнаку від однієї з найвідоміших премій дизайну - Red Dot Design Award у категорії Brands. А також це перший в Україні проєкт, що отримав відзнаку у категорії Brands. Критерії, за якими журі обирають переможців, - це історія, ідея, стратегія, цінності бренду і їх дизайнові втілення - логотип, сайт, соцмережі, дизайн нагороди та, навіть, церемонія вручення», - наголосили у міністерстві.

 

 

 

Нагородою в категорії Brand Design&Identity.Relaunch вперше відзначили цілісну комунікацію проєкту в усіх його каналах. Раніше українські компанії отримували ці нагороди за окремі частини своїх проєктів - сайт, додаток чи логотип.

 

Зазначимо, нові дизайн, концепцію, стратегію, позиціонування та брендинг премії представили широкому загалу в березні 2020 року. Їх розробляли на замовлення Міністерства культури, молоді та спорту України ISD Group і TS/D Agency.

 

«Візія Міністра культури була такою, щоб кожен українець знав героїв культури сьогодення і споживав найкращий український культурний продукт. Щоб коли до нас приїжджають іноземці й питають будь-кого, а хто у вас найкращий у музиці? А хто в кіно? А хто у візуальному мистецтві? - то кожен українець мав відповідь», - пояснювали розробники.

 

Red Dot Award - щорічна нагорода в галузі дизайну, яку заснували у Німеччині в 1954 році, яку вручає Центр дизайну землі Північний Рейн-Вестфалія за особливі досягнення в дизайні.

 

Нагадаємо, прийом заявок на здобуття Шевченківської премії стартує 1 жовтня 2021 року і триватиме до 30 жовтня включно.

Цього року до номінацій Шевченківської премії додали мистецтвознавство і літературознавство, а розмір премії зріс до 240 тисяч гривень