Скульптуру, яку Рейксмузей (Амстердам) придбав цієї весни,  напевно зробив голландський скульптор Клаус Слутер. Його вважають засновником голландської скульптури, і це вперше його роботи виставлені на постійну експозицію в нідерландському музеї.

Про це пише NOS 


Статуя самшиту 57 сантиметрів на Голгофі зображує розп'яття Христа з Марією та Іоанном Євангелістом. Сьогодні її можна побачити в Амстердамському Рейксмузеї.

Коли її купували в березні, Рейксмузей припустив, що робота була зроблена близько 1400 року і що вона, мабуть, походить з  бургундського двору в Діжоні, де Слутер був придворним скульптором.

Дослідження старовинної скульптури

Згідно з інформацією Рейксмузея, лише під час розслідування стало зрозуміло, що Голгофа демонструє велику схожість з трьома іншими відомими творами Слутера. Наприклад, це стосувалося кривого стовбура дерева, з якого зроблений Хрест Христа. "Завдяки унікальному поєднанню ряду особливих мотивів на зображенні, це допомогло розпізнати  роботу геніального новатора та його майстерні", - пишуть у музеї.

Крім того, наукові дослідження щодо самшиту показали, що робота безперечно датується XIV ст. 

Тому, за словами музею, його можна переконливо віднести до Слутера.

"Унікальна витонченість"

Слутер (бл. 1350-1406), народжений у Гарлемі, вважається одним з найбільших новаторів середньовічного мистецтва. Наприкінці чотирнадцятого століття він був придворним скульптором Філіпа Сміливого в Діжоні.

За словами куратора та історика мистецтва Фріца Шолтена, Голгофа унікальна, оскільки така вишукана. 

"Він створював людей з плоті і крові. Ця манера була швидко підхоплена мицями у Нідерландах, серед інших, фламандськими художниками та скульпторами братами Ван Ейками. Ось ця скульптора, яку ви вони могли б побачити як приклад цього реалізму ".

 

  

 

У 1939 р. Рейксмузей уже намагався придбати дві статуетки від Слутера. Це не вдалося через   Другу світову війну.

Після успішної покупки цієї весни Рейксмузей, серед інших, отримав підтримку від Фонду Мондріана, - каже директор Тако Діббітс. 

"Завдяки величезній щедрості коштів  приватних донорів нарешті було виконано глибоко заповітне бажання Рейксмузею: постійно виставляти для уваги публіки роботи видатного скульптора з Нідерландів Клауса Слутера".