Володарем головної нагороди 78-го Венеційського кінофестивалю - "Золотого лева" - стала картина "Подія" французької режисерки Одрі Діван. Церемонія нагородження відбулася в суботу, 11 вересня, на головному майданчику кінофестивалю на острові Лідо. Фільм-переможець висвітлює проблематику проведення нелегальних абортів у Франції в 1960-ті роки, пише Reuters.


Фільм "Подія" став другим французьким фільмом, який цього року переміг на великому кінофестивалі - після того, як в липні цього року "Золотою пальмовою гілкою" в Каннах як найкращий фільм нагородили стрічку "Титан" французької режисерки Джулії Дюкорно.

За головний приз Венеційського кінофестивалю боролася 21 картина.

"Срібного лева" кінофестивалю за найкращу режисуру отримала режисерка з Нової Зеландії Джейн Кемпіон за стрічку "Сила собаки". Гран-прі журі отримав фільм "Рука Божа" режисера Паоло Соррентіно. У цій стрічці режисер показав власні поневіряння, коли він ще в підлітковому віці втратив батьків.

Найкращим актором і володарем "Кубка Вольпі" став Джон Аркілла за роль у фільмі "На роботі: зниклі 8" режисера Еріка Матті, а "Кубок Вольпі" за кращу жіночу роль дістався Пенелопі Крус, яка зіграла у фільмі "Паралельні матері" Педро Альмодовара, передає "Інтерфакс".

Приз за найкращий сценарій отримала Меггі Джилленхол за фільм "Незнайома дочка", спецприз журі Венеційського кінофестивалю отримав італійський режисер Мікеланджело Фраммартіно за стрічку "Діра", премію імені Марчелло Мастроянні за найкращий дебют отримав актор Філіппо Скотті, який зіграв у фільмі Соррентіно "Рука Божа".

Нагороду в номінації "Лев майбутнього" отримала картина Imaculat режисерів Моніки Стен і Джорджа Чіпер-Ліллемарка.

Фільм "Цензорка" словацького режисера Петера Керекеша отримав на Венеційському кінофестивалі приз за найкращий сценарій у секції "Горизонти". Картина знята знята у копродукції з Україною. Фільм розповідає історію молодої жінки Лесі (видуманий персонаж), засудженої до ув'язнення в одній із виправних установ Одеси. Там вона народжує первістка і опиняється у світі, населеному лише жінками.

 

Biennale Cinema 2021 - Cerimonia di premiazione / Awards Ceremony