25 000 квадратних метрів синювато - сріблястої тканини і 3 000 метрів червоної мотузки були повністю розгорнуті навколо Тріумфальної арки в Парижі. 

Інсталяція, про яку мріяли Крісто (помер у травні 2020 року) та Жанна-Клод, була відкрита в суботу, 18 вересня. Тисячі людей стікалися на пішохідну площу Етуаль, щоб спостерігати за ефемерною упакованою Тріумфальною аркою, яка проіснує до 3 жовтня.

 


"  Тріумфальна арка" - це чудовий подарунок парижанам, французам і, крім того, всім любителям мистецтва " , - заявила міністр культури Розелін Башелот під час прес - конференції з презентації твору в четвер.

 

Ще у 1962 році Крісто та Жанна-Клод підписали фотомонтаж із пам'ятником, ідея, яка виникла під час огляду пам'ятника у їхній першій паризькій квартирі, на проспекті Фоша. Вартість 14 мільйонів євро, проект повністю фінансується самостійно, без державних субсидій, завдяки продажу оригінальних творів Крісто, підготовчих малюнків, сувенірів, макетів та літографій.

 

 

"Упаковка" Тріумфальної арки «буде схожа на живий об'єкт, який оживе на вітрі і відбиватиме світло. Складки зрушаться, поверхня пам'ятника стане чуттєвою " , - пояснив Крісто, представляючи свій остаточний проект, за два роки до смерті. Тепер відвідувачі мають оцінити роботу - або плакати над нею.