Неперевершений геній епохи Відродження Мікеланджело Буонарроті залишив після себе гігантську мистецьку спадщину, а тим часом в житті художник і скульптор не відрізнявся великими габаритами, а зростом, за сьогоднішніми мірками, був скромного. А розповіли нам про це його пантофлі.


Справа в тому, що в будинку сім'ї Буонаротті у Флоренції, який був перетворений в музей Каза-Буонарроті, зберігається пара шкіряних туфель і одна пантофля (друга була викрадена ще в 1873 році), розповідає ВВС.

Цю взуття виявили там після смерті Мікеланджело, воно була одного розміру, і є всі підстави вважати, що це були його особисті речі.

Так ось, щоб обчислити зріст великого італійця, Франческо Галасси і Олена Варотто з Дослідницького центру судової антропології, палеопатології і біоархеологіі (FAPAB) в Авола, виміряли його взуття і вже по ньому визначили зріст і загальну статуру Мікеланджело, (результати їх дослідження опубліковані в журналі Anthropologie ).


Їх висновки в цілому співпали з описом, який дав художник і письменник XVI століття Джорджо Вазарі, за словами якого Мікеланджело був середнього зросту, "широкий в плечах", але "в цілому досить худий".

За словами співробітників FAPAB, для сьогоднішнього дорослого європейця зріст Мікеланджело - 160 сантиметрів - був би явно замалий, однак на стику XV-XVI століть це був нормальний середній зріст.

Але чи так це важливо, якого зросту був і як виглядав Мікеланджело, запитаєте ви.

Мікеланджело прожив довге для своєї епохи життя - 88 років, але на старості років страждав артритом і подагрою, його організм був сильно отруєний свинцем (доля майже всіх художників, що мали справу з білилами), так що про те, як він виглядав і відчував себе  останніми роками, залишається тільки здогадуватися.

А тим часом це не могло не відбиватися на його роботі, яка залишається предметом пильного вивчення. тому так важливі будь-які нові дослідження, які можуть заповнити ці прогалини.