Пекельний рекламний трюк, який очікує можливого судового розгляду. Музей сучасного мистецтва Кунстен в місті Ольборг у Данії зробив замовлення у Йенса Хаанінга багато місяців тому. Для цього установа позичила в банкнотах 534 000 крон (приблизно 70 000 євро), щоб Йенс Хаанінг міг відтворити дві свої старі роботи. На подив Лассе Андерссона, директора музею, коли він отримав творіння: два білих полотна під назвою « Візьми гроші і застрелися ».

 

Це зовсім не те, що планувалося ... У рамках виставки Work It Out про сучасний світ праці Музей Кунстен доручив датському художнику скопіювати твір, який він уже виконав. Він називається австрійським середнім річним доходом і був виставлений у Копенгагені в 2010 році. Тоді він складався з 279 банкнот, нанесених на два білих полотна, що загалом становить 278 500 датських крон, або майже 37 500 євро. Художник використвував полотна різних розмірів, одне з яких більше, щоб конкретно проілюструвати розрив середньорічної заробітної плати в Данії та Австрії.

 

На момент замовлення Йенс Хаанінг, однак, попередив музей, що він не буде точно відповідати вимогам, аргументуючи це тим, що він створює новий витвір мистецтва і змінить назву. " Робота полягає в тому, що півмільйона датських крон відсутні ", - пояснив художник біля мікрофона місцевого датського радіо P1 Morgen . Точна сума, позичена музеєм, становила 534 000 датських крон, щорічну заробітну плату Данії та Австрії. Відповідно до контракту, підписаного між Лассе Андерссоном та Йенсом Хаанінгом, гроші потрібно повернути наприкінці виставки, тобто 16 січня 2022 р. Але художник каже: « Це не відбудеться - не віддам "

Нечесна винагорода художників

Коли прийшов час взятися за замовлення, яке він отримав, художник задумався про власні умови праці. « Чому я не виконую роботу, яка говорить про мою власну ситуацію ? », - запитав він себе у мікрофона P1 Morgen. 

Йенс Хаанінг, який вважає свою заробітну плату несправедливою, заохочує " інших людей з такими ж жалюгідними умовами праці, як і я, робити те саме. 

Ця нова інтерпретація « Візьми гроші і виходь» засуджує умови оплати праці, запропоновані музеєм. На відтворення двох оригінальних робіт художник мав витратити зі своєї кишені більше 3300 євро. Лассе Андерсон, каже « Це не те, про що ми погодилися в контракті, але ми отримали нове та цікаве мистецтво . Музей сучасного мистецтва, незважаючи на подив, вирішив представити обидві роботи в рамках своєї виставки Work It Out про сучасну роботу. За словами директора закладу, така перспектива дозволяє відвідувачам подумати про те, як популяризувати творчість художника. 

Лассе Андерссон все ще очікує, що художник виконає чинний контракт і поверне гроші в січні.

Ми вживемо необхідних заходів для того, щоб Йенс Хаанінг поважав свій контракт і повертав гроші", - зазначив директор музею.

Відомо, що Йенс Хаанінг іноді жорстоко заважає аудиторії, щоб підкреслити відносини влади та насильство, властиві нашому суспільству. Однак його мистецтво орієнтоване на позитивне критичне бачення сучасного світу.