Національний музей Прадо в Мадриді засумнівався, що найдорожча картина у світі «Спаситель світу» була написана Леонардом да Вінчі.


Про це повідомляє CNN.

 

У музеї відкрилася виставка «Леонардо та копія «Мони Лізи». У її каталозі авторство картини «Спаситель світу» зазначено як невідоме - вона потрапила до списку «роботи, що приписуються, створені в майстерні або авторизовані та контрольовані Леонардо».

 

CNN зазначає, що авторство картини, датованої 1500 роком і проданої у 2017 році за $450 млн, і раніше оскаржували, але тепер під сумнів авторство поставила провідна артинституція.

 

У каталозі виставки роботу назвали «версією Кука» (британського колекціонера Френсіса Кука, який придбав її у 1900 році). Є ще одна копія - «версія Гане». Її виявили у 1939 році, а у 1999 році продали на аукціоні Sothebyʼs у приватну колекцію. Оригінал картини деякі фахівці досі вважають втраченим.

 

Багато років не вдається встановити, хто автор роботи. Її приписують італійському художнику Леонардо да Вінчі, і довгий час вважали втраченою. Також є версія, що картину замовив король Франції Людовик XII. Кілька ескізів роботи зберігаються у Віндзорському замку.

 

У 2017 році полотно придбав саудівський принц Бадер бін Абдулла бін Мохаммед бін Фархан аль-Сауд за 450 мільйонів доларів. Це стало рекордом серед усіх можливих аукціонів мистецтв.