Представники влади обіцяють відреставрувати історичну будівлю святого Миколая у Києві, однак ситуація погіршується з кожним днем.

 

Про це скаржаться віряни, повідомляє РІСУ посилаючись на пресслужбу парафії костелу.

За словами отця Павла Вишковського, минає 3 місяці після серйозної пожежі у костелі святого Миколаю, але турбота влади про збереження пам'ятки архітектури насправді виявилася мізерною. За увесь цей час посадовці нічого не зробили, аби хоча б закрити будівлю після загоряння.

Представники католицької громади підкреслили, що не вірять в інформацію про наміри влади відреставрувати костел до кінця 2021 року.

"Знову і знову наголошуємо, що тільки справжній господар у змозі відремонтувати і врятувати храм. І тільки Церкву у цьому випадку можна назвати таким господарем", - зазначив отець Павло Вишковський.

 

розбиті вікна костелу святого Миколая

 

Нагадаємо, що основною версією пожежі в київському костелі Святого Миколая є загоряння електропроводів всередині дерев'яного корпусу органу.

На реставрацію оздоблення костелу Святого Миколая у Києві держава виділить 148 млн грн.

За інформацією ЗМІ, костел Святого Миколая у Києві передадуть римо-католицькій громаді. Відповідне розпорядження підписав прем'єр Денис Шмигаль.

Згодом прем'єр повідомив, що серед заходів з реставрації будівлі в дорученні був пункт про ймовірне повернення будівлі римо-католицькій громаді.

У парафії Святого Миколая називають конструктивним діалог з владою щодо передачі храму релігійній спільноті і кажуть, що костел можуть передати їм уже навесні 20222 року.

У жовтні Київрада звернулася до Міністерства культури та інформаційної політики України з проханням передати римо-католицькій громаді, пошкоджений пожежею костел.