Міністр фінансів Олександр Данилюк, заступник міністра Юрій Буца та держсекретар Євген Капінус можуть бути причетні до злочинів колишнього режиму Віктора Януковича.

 

ГПУ розслідує діяльність координаційного центру з впровадження економічних реформ як консультативно-дорадчого органу при Президенті. Він був створений у 2010 році указом Януковича, передають "Українські новини".

Наразі у ГПУ виникла необхідність перевірки версії можливої причетності посадових осіб зазначеного координаційного центру до злочинів, скоєних Януковичем і його оточенням.

 

Міністр фінансів Олександр Данилюк в 2010-2015 роках очолював Координаційний центр з введення економічних реформ при Адміністрації Президента, тоді як його заступники Юрій Буца, Сергій Марченко й держсекретар Мінфіну Євген Капінус були працівниками центру.

 

Генпрокуратура уточнює, що йдеться про тих працівників центру, які згодом заснували благодійні організації "Центр реформ" та "Благодійний фонд "Центр вільної економіки імені Кахи Бендукідзе".

 

Відповідно до даних єдиного реєстру юросіб і фізосіб-підприємців, засновниками "Центру реформ" є Олександр Данилюк, Євген Капінус, Юрій Буца, Яна Бугрімова, Наталія Кириченко, Ганна Руда й Олександр Саєнко.

 

Засновниками "Центру вільної економіки імені Кахи Бендукідзе" є Данилюк разом з Юлією Тичковською, Володимиром Федоріним і Міхеілом Саакашвілі.

27 жовтня суд надав слідчим ГПУ дозвіл на тимчасовий доступ до документів "ОТП Банку" з рахунків обох центрів.