Київський райсуд Одеси конфіскував 100 тисяч тонн нафтопродуктів вартістю понад 800 мільйонів гривень у межах розслідування "злочинної схеми олігарха-втікача Сергія Курченка".

Про це у своєму Facebook повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

Вона наголосила, що це паливо надійшло на територію України для реалізації "злочинною організацією під керівництвом С. Курченка без сплати митних платежів".

 

Враховуючи, що під час розслідування судом надано дозвіл на реалізацію арештованого палива, вироком суду застосовано спецконфіскацію щодо всіх цих нафтопродуктів або коштів, отриманих від їх реалізації, у тому числі нарахованих на них відсотків,
- додала речниця глави ГПУ.

 

Сарган також повідомила, що частина конфіскованого палива перебуває на нафтобазах.

Крім того, за інформацією речниці генпрокурора, від продажу частини нафтопродуктів до бюджету України вже сплачено понад 300 мільйонів гривень у вигляді податків. Окрім того, на рахунках банківських установ перебуває більш ніж 100 мільйонів гривень, на які нараховано понад 13 мільйонів гривень відсотків тощо.

 

 

Нагадаємо, 30 травня 2017 року Сергієві Курченку було повідомлено про підозру у скоєнні низки злочинів, серед яких - створення злочинної організації, ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, зловживання службовим становищем, легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом тощо.

У червні 2017 року головна військова прокуратура розпочала досудове розслідування у зв'язку з інформацією ЗМІ про закупівлю структурами Курченка вугілля в бойовиків "ЛНР" та "ДНР".