Дохідну частину державного бюджету на 2018 рік можна було серйозно збільшити і направити на покращення соціально-економічного становища українців. Про це з  трибуни Верховної Ради сказав народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько, передає INTV.

«Ми вважаємо, що реальну дохідну частину бюджету можна було б серйозно збільшити і направити на підняття соціально-економічних стандартів, щоб люди не виживали в Україні, а могли б отримувати достойні пенсії і заробітні плати» - сказав він.

 

За його словами, ці кошти можна було б отримати у разі ухвалення законопроектів про деофшоризацію.

«Вже понад  рік у Верховній Раді знаходяться законопроекти авторства Юлії Тимошенко і фракції «Батьківщина», які передбачають деофшоризацію. Кошти від деофшоризації вже в наступному році могли би дати більше 70 млрд. грн. додаткових надходжень до бюджету» - підкреслив народний депутат.

 

Крулько сказав і про необхідність впровадження закону про тарифне ціноутворення, який дасть додаткові кошти до бюджету.

Він  також зазначив, що його політична сила виступає за легалізацію видобутку бурштину.

«Ввважаємо, що треба легалізувати видобуток бурштину, що може принести мінімум 7 млрд. грн.», - сказав парламентар.

 

Разом з тим, він висловив думку про те, що неправильно накладати на місцеві громади додаткові видатки щодо навчальних закладів першого і другого рівня акредитації.

« Це забере у місцевих бюджетів мінімум 3,6 млрд грн. наступного року» - повідомив він.

 

А також додав, що на місцеве самоврядування не має перекладатись фінансування пільг стосовно житлово-комунальних послуг . Це, за словами народного депутата, забере на місцях в наступному році близько 7 млрд грн.

 «За таких умов цей бюджет був би більш збалансованим, а поки що цей проект закону потребує суттєвого доопрацювання» - підсумував Крулько.