Півтора року тому зловмисники заволоділи $1 млн з рахунків банку "Кредит Дніпро"

Про це йдеться в ухвалі Печерського районного суду Києва, опублікованому в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

 

"У квітні 2016 року хакерське злочинне угруповання, до складу організаторів якого входять громадяни Росії і України, за допомогою поширення шкідливого програмного забезпечення в інформаційній системі Банку Кредит Дніпро створило несанкціонований платіжний доумент на переказ $ 950,8 тис.", - йдеться у тексті документу.

 

Ці кошти було незаконно переведено на рахунок компанії FAR SIGHT INTERNATIONAL LTD в китайському банку SHANGHAI PUDONG DEVELOPMENT BANK 12 ZHONG SHAN DONG YI LU SHANGHAI. 

Після цього вкрадену суму перевели у готівку.

 

"Члени злочинного угруповання при пособництві громадян України, Росії, Вірменії та Азербайджану, зняли цю суму через банкомати в Китаї, чим нанесли збиток банку на суму приблизно $ 1 млн", - встановив суд.

 

І хоча викрадення грошей відбулося ще в квітні 2016 року, банк із запізненням звернувся в поліцію. Досудове розслідування у кримінальному виробництві

№ 42017000000001932 почалося тільки 16 червня 2017 року.

 

Хакери підозрюються у злочинах, передбачених ч.3, 4 ст.190 (шахрайство), ч.5 ст.185 (крадіжка), ч.2 ст.361-1 (поширення шкідливих програм), ч.2 ст.200 (незаконні дії з платіжними документами), ч.2 ст.361 (несанкціоноване втручання в роботу ПО) Кримінального кодексу.

  • За відкритими даними, власником банку "Кредит Дніпро" є український мільярдер Віктор Пінчук.