Виробництво пива за 11 місяців 2017 року склало 165 млн дал, що практично відповідає показнику за аналогічний період попереднього року.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Landlord.

 

Останні 2 роки ринок адаптується до падіння купівельної спроможності. Після того, як пиво прирівняли до алкогольних напоїв, купити оптову ліцензію за 500 тис. грн виявилося по кишені не всім. Дрібні пивоварні пішли з ринку, а решта підвищили ціни на свою продукцію.

За перше півріччя пиво подорожчало на 10-15%. При цьому зросли знижки в торговельних мережах, - говорить Євген Шевченко, генеральний директор Carlsberg Україна.

 

 

Деякій стабілізації сприяла зважена позиція Кабміну щодо зростання акцизів. У поточному році акцизи зросли на 12%, хоча спочатку пропонувалося підвищення на 20%.

 

Найбільша частка продажів пива на вітчизняному ринку - це середньоціновий сегмент. На другому місці знаходиться дешева продукція. Крім того, в поточному році зросла частка преміального сегменту, адже деякі покупці керуються принципом «менше, та краще».

Зазначимо, що український ринок пива представлений в основному вітчизняною продукцією. Імпорт становить лише 1-2%.

 

ТОП-2 споживання спиртних напоїв - це горілка і пиво. Горілці і пиву віддають перевагу 49% населення. На другому місці йде вино - його вибирає 27% .На третьому - відразу 2 алкогольні напої - коньяк і вино. Мова про 18%.

 

Найчастіше саме горілка і пиво виявляться в руках у українських чоловіків. Горілку виберуть 67%. На 1% менше візьмуть пиво. Коньяк куплять собі 22%.