Поставки персональних компьютерів трохи знизилися в цілому в 2017 році, але аналітики називають минулий рік найуспішнішим для ринку після 2011 року. Про це повідомляє Bloomberg.

За даними агентства, в четвертому кварталі 2017 року виробники відвантажили 70,6 млн одиниць персональних комп'ютерів, а торік - 70,1 млн. Зростання продажів склало 0,7%, хоча аналітики передрікали подальше падіння попиту приблизно на 1,7% в порівнянні з четвертим кварталом 2016 року.

"Результати четвертого кварталу показали деякий прогрес в складній ситуації з роздрібом і споживчими ПК", - відзначає аналітик IDC Джей Чоу.

Експерт вважає, що ситуація буде поліпшуватися. Цьому сприяє поява нових рішень на ринку. Попит повинен підвищитися після виходу процесорів Intel з апаратним захистом від вразливостей Spectre і Meltdown.

За статистикою, продажі ПК збільшилися в четвертому кварталі 2017 року Азіатсько-Тихоокеанському регіоні (крім Японії) і Латинській Америці. В Європі та країнах Близького Сходу і Африки продажі були стабільними, а в Японії зафіксований шосте поспіль зростання в квартальному вираженні. А ось в США продажі знижуються.

Найбільшим виробником ПК стала HP Inc., яка зайняла 23,5% ринку і обійшла Lenovo. Замикає трійку лідерів Dell, за нею йде Apple, а Asustek і Acer ділять п'яте місце. Позитивною динамікою продажів в четвертому кварталі могли похвалитися тільки HP, Dell і Apple.