Рішення Кабміну про дозвіл розміщувати тимчасово вільні бюджетні кошти в іноземній валюті - є формою захисту цих коштів в умовах подальшої девальвації гривні, «яку сам уряд її запланував».

Втім, це є дуже поганим сигналом для самих українців, - про це сказав у коментарі для INTV голова Комітету економістів України, Андрій Новак.

«Але найголовніше, що це дуже поганий сигнал для українців, для суспільства. Як для громадян, так і для українських підприємств - сигнал того, що сам уряд не довіряє нашій національній грошовій одиниці - гривні. Якщо уряд сам не довіряє, то що можна чекати від громадян і українських підприємств?», - зазначив він.

 

За його словами, цей крок фактично означає, що «уряд усувається разом з НБУ від забезпечення головного завдання - стабілізації курсу гривні, без якого не буде ні відновлення банківської системи України, ні відновлення кредитування реального сектору економіки».

«Дозвіл Кабміну розміщувати вільні кошти в іноземній валюті - це фактично вирок, який сам уряд підписав собі у власній неспроможності, зокрема, неспроможності забезпечити стабільність курсу гривні разом з НБУ. І, таким чином, очевидно, що уряд разом з Нацбанком України вже остаточно відмовляється від забезпечення стабільності курсу гривні і її надійності та міцності», - підкреслив економіст.

 

Бо якщо вже уряд своїм рішенням демонструє, що залишок вільних коштів треба розміщувати в іноземній валюті, то це означає, що «сам український політикум не довіряє національній грошовій одиниці - гривні, не може повірити і забезпечити її стабільність та міцність». Що є «вироком» самому українському політикуму.    

«Я думаю, що з цієї історії, з цього рішення українцям треба зробити остаточний висновок про рівень нашого політикуму і на наступних будь-яких виборах, строкових чи дострокових, українцям треба раз і назавжди забути імена і прізвища сьогодні діючих політиків», - підсумував А. Новак.