У середу на міжбанку продовжиться падіння валютних котирувань, але темпи зміцнення гривні поступово сповільнюватися - ринок уже «мацає дно» просідання курсу і скоро міжбанк може знову розвернутися у бік зростання долара.

Що буде впливати на поведінку банків і клієнтів 31 січня:

 

1) Фактор закінчення місяця. Сьогодні більшість великих клієнтів уже завершили основні розрахунки по валюті за січень. Фінансові директори ніколи не залишають їх на останній день звітного періоду - хіба мало що. Тому в цей день у великих клієнтів відбувається тільки «рихтування» валютних розрахунків на звітну дату, а от невеликі клієнти активні як ніколи. Крім цього, в кінцеву дату місяця дуже істотну роль в поведінці ринку грають курсові інтереси і поведінку самих банків по валютній позиції. Причина - фінустановам треба виходити на фінансовий результат з торгівлі валютою за місяць, а також виконувати економічні нормативи Нацбанку на 1-е число. Все це зазвичай призводить до зростання кількості угод по дню, але з деяким зниженням обсягів торгів в порівнянні з передостаннім днем ​​місяця;

2) Зниження залишків на коррахунках банків. На сьогоднішній ранок вони опустилися до 44,2 млрд, що вже не так тисне на курс і не дає можливості активно «розгулятися» спекулянтам. Тим більше, що в останній день місяця ризик «влетіти» з валютною позицією дещо збільшується і тільки деякі з відчайдушних спекулянтів ризикують активно працювати як «в дві сторони», так і з грою «на підвищення» або «на пониження»;

3) Збереження понижуючого тренда по курсу долара на торгах, починаючи з кінця минулого тижня. Це підтримує подальші очікування ринку на зміцнення гривні. У НБУ буде знову можливість поповнити ЗВР. викуповуючи надлишок валюти на міжбанку;

4) Продовження зниження котирувань на готівковому ринку як і раніше поповнює ринок пропозицією валюти. Викуповуючи долар через обмінники, банки продають його на міжбанку, що закріплює тренд на зниження на всіх сегментах валютного ринку.

 

В цілому, більшість з цих факторів працює на зміцнення гривні.

 

Але є побоювання того, що великі імпортери енергоносіїв, спостерігаючи обвал курсу останніх днів - почнуть все активніше скуповувати валюту. На нашому дуже нізкооб'емном ринку така поведінка великих покупців швидко призведе на початку до уповільнення падіння валютних котирувань, а потім і розвороту міжбанку в бік зростання долара на торгах.

За нашими скоригованими розрахунками, обсяги операцій на торгах в середу складуть до 360-390 млн доларів при здійсненні до 590-630 угод. Ринок як і раніше залишиться повністю залежним від дій і курсових інтересів великих гравців, а також від самих банків за операціями з їх валютною позицією на звітну дату. «Мінфін» прогнозує досить широкий коридор по долару в середу в межах 27,82 -27,92 гривень. І ми як і раніше не виключаємо нового виходу НБУ на ринок з купівлею долара через «запит кращого курсу» або аукціон. Тим більше, що за вчора він зміг поповнити ЗВР через цей механізм в цілому на 40 млн доларів, багаторазово виходячи на торги.

 

Ситуація на готівковому валютному ринку:

Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 27,50-27,71 і продаж 27,85-28,20 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: покупка 27,65-27,75 гривень і продаж 27,85 -28,00 гривень.

 

Моніторинг настроїв валютного ринку:

За офіційним курсом настрою респондентів продовжують істотно поліпшуватися для гривні і ми знизили основний поріг до 28,25 гривень з учорашнього дня. Не виключаємо, що скоро проведемо нове зниження порога вже до 27,75 гривень.

45% респондентів вважають, що курс Нацбанку буде істотно нижче 28,00 гривень. 55% поки що не виключають його повернення вище 28,01 гривень.

Поліпшили по гривні свої очікування респонденти і за прогнозом безготівкового курсу на міжбанку. 55% опитаних передбачають довгостроковий повернення котирувань на міжбанку до рівня - нижче 28,00 гривень. 45% ще раніше прогнозують швидке повернення курсу до позначки вище 28,01 гривні за долар.

 

Джерело: Мінфін