Україна може заміщати до 1 млрд кубометрів газу в рік завдяки використанню сміття для генерації енергії. Про це заявив голова Держенергоефективності Сергій Савчук, повідомляє прес-служба Кабміну.

«Україна має додаткові можливості для заміщення блакитного палива. Для цього є такий значний невикористаний ресурс як сміття, який для багатьох міст став проблемою. Саме виробництво енергії зі сміття - вирішення екологічних, енергетичних та економічних питань міст », - сказано в повідомленні.

З 10 млн тонн сміття можна виробляти 3,5 млн Гкал тепла і 1,2 млрд кВт-год електроенергії на рік, що дозволить заміщати до 1 млрд кубометрів газу щорічно.

«Зараз спільно з міжнародними партнерами готуємо законодавчу основу для стимулювання установки заводів, які вироблятимуть енергію з відходів. Також в планах - реалізувати кілька пілотних проектів у цій сфері», - підкреслив Савчук і підсумував, що в 2022-2025 роках завдяки використанню енергетичного потенціалу сміття можна потенційно скоротити споживання ще близько 5 млрд кубометрів газу.