У п'ятницю активність на валютному ринку знизиться за рахунок ефекту закінчення робочого тижня, що при цьому не зменшить курсові коливання по дню. Ймовірність продовження зростання валютних котирувань дуже велика.

 

Причиною зростання курсу можуть бути два основні чинники:

1) Зростання попиту на валюту з боку великих імпортерів енергоносіїв в поєднанні з появою додаткового відкладеного раніше попиту з боку компаній, що вичікували максимально низьких котирувань. Вчорашній розворот ринку в бік поступового подорожчання валюти змушує їх активізуватися з покупками валюти на побоюваннях її подальшого зростання;

2) Дуже високий рівень ліквідності в банківській системі. На ранок п'ятниці залишки на коррахунках фінустанов знову виросли на 2,5 млрд гривень - до 59,7 млрд гривень, що знову провокує спекулянтів на активні спроби розгойдати курс.

 

На зміцнення гривні працює все той же один, але дуже вагомий фактор - валютні продажі аграріїв для фінансування весняно-польових робіт, які в розпалі.

Ми не чекаємо на сьогодні особливої ​​активності з боку НБУ, який і вчора віддав перевагу спостереженню за ринком, не виходячи ні в публічному форматі аукціону, ні в «анонімному» режимі - через Matching.

Швидше за все ринок сам знайде певний компроміс по курсу в межах коридору 26,00-26,15 гривень за долар без особливого втручання регулятора.

Спекулянти продовжать заробляти на коливаннях курсу по рублю, а по долару і євро будуть працювати в режимі «в дві сторони».

За нашими прогнозами обсяги операцій складуть до 400-430 млн доларів при укладенні до 480-580 угод.

 

Котирування готівкового валютного ринку:

Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 25,80-26,05 і продаж 26,05-26,30 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,00-26,08 гривень та продаж 26,13-26,20 гривень.

 

Моніторинг настроїв валютного ринку:

За офіційним і міжбанківським курсом настрої респондентів щодо перспектив гривні на найближчі дні залишаються оптимістичними, хоча і віра в гривню дещо знизилася:

За офіційним курсом 50% (вчора було 72%) респондентів вважають, що курс буде нижче 26,00 гривень. Друга половина опитаних вірять в швидке повернення котирувань вище 26,01 гривень.

За міжбанківським курсом 44% (вчора було 70%) респондентів вважають, що курс надовго закріпився нижче 26,00 гривень. Але вже 56% - очікують його остаточного повернення вище 26,01 гривень.

 

Джерело: Мінфін