Українські підприємства отримають близько $400 млн прямих інвестицій від вартості угоди з General Electric.

Про це розповів в директор Офісу сприяння інвестиціям Кабінету міністрів України Данило Білак в інтерв'ю info.uz.ua.

 

 

"Дуже важливо, що майже 40%, тобто до $400 млн прямих інвестицій підуть на українське виробництво, на запчастини і обладнання саме для цих тепловозів і їх подальше обслуговування. [...] Важливо, що українське обладнання та запчастини будуть використовуватися не тільки на тих тепловозах, які будуть поставлені і складені чи вироблені тут. Вони стануть частиною світового ланцюга доданої вартості самої компанії GE. Тобто якщо їх вже буде сертифіковано відповідно до стандартів американської корпорації, то її мережа в усьому світі зможе замовляти запчастини від України. ", - розповів Білак.

 

За його словами, в цих інвестиціях зацікавлені Крюківський вагонобудівний і Дарницький вагоноремонтний заводи.

 

Нагадаємо, Укрзалізниця підписала з General Electric угоду на $1 млрд. Виробництво дизельних локомотивів стартує на початку 2018 року в США, перші поставки заплановані на осінь. Вироблені в Україні робили повинні скласти не менше 10% від усіх комплектуючих.

Рамкова угода терміном на 15 років передбачає, що з часом рівень локалізації буде доведений до 40%, обсяг поставок локомотивів GE до 2034 року досягне 225.