З вівторка на міжбанку очікується невелике зростання валютних котирувань на очікуваннях виходу на ринок гривні від погашення чергових ОВДП.

 

Значна їх частина була скуплена нерезидентами і фінансисти припускають, що іноземці почнуть скуповувати валюту, щоб зафіксувати прибуток. Це збільшить попит на валюту в дні, що залишилися до кінця цього тижня і буде працювати проти гривні.

Крім цього, додадуть свою лепту в частині зростання котирувань як купівлі нафтотрейдерів (побоються подорожчання енергоносіїв на фоні зростання протистояння США та Ірану і запасаються паливом), так і дії спекулянтів, які готові «покачати» ринок. А великі залишки на коррахунках банків (другий день поспіль перевищують 54,5 млрд гривень) тільки провокують таку спекулятивну гру.

 

Допомагати гривні буде наближення днів бюджетних платежів і необхідність проведення гривневих витрат по госпдіяльності у експортерів. Це частково закриє зростаючий попит на валюту.

Мінфін прогнозує на сьогодні укладання до 600 угод на суму до 370-430 млн доларів. НБУ, як і раніше - не зможе значно збільшувати скупку долара в ЗВР на міжбанку і в кращому випадку буде працювати в «анонімному» форматі через Matching на невеликі суми.

«Мінфін» прогнозує на сьогодні коридор по долару в межах 26,15-26,25 гривень.

 

Котирування готівкового валютного ринку:

Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 25,90-26,07 і продаж 26,10-26,30 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 25,90-26,03 гривень та продаж 26,07-26,13 гривень.

 

Моніторинг настроїв валютного ринку:

Настрої опитаних стали більш позитивними по перспективам гривні як за офіційним курсом долара, так і за прогнозом котирувань міжбанку.

За офіційним курсом 73% (вчора було 66%) респондентів вважають, що долар буде нижче 26,25 гривень. 27% опитаних впевнені в його швидкому поверненні до рівня понад 26,26 гривень.

За міжбанківським курсом 82% (в понеділок було 78%) опитаних вважають, що курс істотно знизиться нижче 26,25 гривень. 18% - очікують його швидкого повернення понад 26,26 гривень.

 

 

Джерело: Мінфін