У середу основними драйверами по руху курса на міжбанку будуть три фактори:

1) Наближення днів бюджетних розрахунків у клієнтів. Необхідність погашення зобов'язань перед державою змушує експортерів активніше продавати валюту, а у імпортерів - знижує можливості по її скупці. Це традиційно працюватиме на користь гривні;

2) Різке зниження ліквідності в банківській системі. Коррахунки банків за день впали на 10,9 млрд гривень і на ранок середи знаходяться на рівні близько 43,6 млрд. Цього достатньо для проведення всіх операцій в банківській системі і підтримання нормативів резервування, але це різко зменшує можливості спекулятивного розгойдування курсу протягом сесії, що також є позитивним фактором для гривні;

3) Міжнародні події на валютних ринках. По парі євро/долар спостерігаються чергові валютні «ралі» та на момент написання статті крос-курс євро до долара становить 1,1850 долара за євро. При тому, що з ранку котирування євро опускалися до 1,1826. Ситуація залишається дуже нестабільною і усі коливання цієї пари будуть автоматично відображатися на курсах гривні щодо євро та долара на українському міжбанку.

 

Крім цього, перспективи російського рубля також знаходяться у підвішеному стані. США погрожують новими санкціями, ціни на нафту також нестабільні, що вже змушує деяких аналітиків передбачати швидке падіння курсу рубля до 70 рублів за долар. На момент написання статті котирування рубля щодо долара коливалися біля 62,3. Загострення обстановки навколо економіки РФ призводить до значних спекулятивним ігор навколо російської валюти, що також буде автоматично приводити до курсових ралі по рублю і на нашому міжбанку.

 

Мінфін прогнозує на сьогодні укладання до 510-600 угод на суму до 430 млн доларів. НБУ знову не зможе значно збільшувати скупку долара в ЗВР на міжбанку і буде працювати тільки в «анонімному» форматі через Matching на суму викупу максимум до 10 млн доларів в день. І то - тільки при сприятливому розкладі попиту і пропозиції на торгах.

«Мінфін» прогнозує на сьогодні коридор по долару в межах 26,17-26,26 гривень.

 

Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 25,90-26,07 і продаж 26,10-26,30 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 25,90-26,10 гривень та продаж 26,09-26,18 гривень.

Про тенденції на торгах за 15 травня можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю - подивитися тут.

 

Моніторинг настроїв валютного ринку:
Настрої опитаних стали ще більш позитивними по перспективам гривні за офіційним курсом долара, але дещо знизилися за прогнозом котирувань міжбанку.

За офіційним курсом вже 77% (вчора було 73%) респондентів вважають, що долар буде нижче 26,25 гривень. 23% опитаних впевнені в його швидкому поверненні до рівня понад 26,26 гривень.

За міжбанківським курсом 80% (у вівторок було 82%) опитаних вважають, що курс істотно опуститься нижче 26,25 гривень. 20% - очікують його швидкого повернення понад 26,26 гривень.

 Джерело:  Мінфін