Нацбанк продовжує лібералізувати умови купівлі іноземної валюти та сприяти розвитку економічної конкуренції на міжбанківському валютному ринку України.

Про це йдеться у повідомленні регулятора.


По-перше, Нацбанк розширює можливості для клієнтів-позичальників обирати оптимальний курс купівлі іноземної валюти в уповноважених банках з метою виконання зобов'язань перед уповноваженим банком-кредитором за кредитним договором.

«Досі резидент-позичальник мав право купувати іноземну валюту лише через уповноважений банк, що обслуговує кредитний договір. Відтепер він зможе купувати її і через інші банки за власним вибором, у яких у нього має бути відкритий поточний рахунок в іноземній валюті», - пояснив регулятор.

По-друге, НБУ спрощує для іноземних інвесторів порядок повернення інвестицій та доходів від їх здійснення.

Для цього він передбачив для нерезидентів можливість купувати та репатріювати валюту у випадку, якщо іноземні інвестиції були здійснені за рахунок капіталізації дивідендів (тобто шляхом спрямування дивідендів, нарахованих компанією-емітентом іноземному інвестору, безпосередньо на збільшення статутного капіталу цієї компанії.

По-третє, Національний банк скасовує вимогу, яка зобов'язувала банки здійснювати взаємні розрахунки за операціями з купівлі-продажуінвалют та банківських металів за гривні лише після підтвердження угод за допомогою засобів Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України.

 

Відтепер такі розрахунки між банками можуть здійснюватися як до, так і після підтвердження угод з купівлі і продажу іноземних валют та банківських металів засобами цієї Системи.

Зазначені зміни  набувають чинності з 17 травня 2018 року.

 

 

Джерело: Мінфін