Поточного року уряд розраховує отримати 21.3 млрд гривень надходжень до Держбюджету від приватизації, однак такий розрахунок є «абсолютно нереалістичним».

Таку думку висловив під час прес-конференції у Києві Андрій Новак, голова Комітету економістів України, передає INTV.

Нині влада і уряд, який виставляє на приватизацію об'єкти, йдуть у конфронтацію з потенційними покупцями, які хочуть забрати ці об'єкти за безцінь, пояснив фахівець.

«Те, що постійно змінюється подія початку «Великої приватизації», а також самі об'єкти, які мають виставлятися на початку, говорить про те, що, напевно, досі не дійшли згоди, не уклали «підкилимних» домовленостей хто який об'єкт забирає і за яку суму», - сказав А. Новак.    

Попри прийнятий закон про приватизацію, який, нібито, має зробити цей процес прозорим, на жаль, скоріш всього, «Велика приватизація» пройде за класичним українським сценарієм, коли об'єкти розійдуться за мінімальною ціною між фінансово-промисловими групами, звісно що - за попередньою домовленістю, прогнозує економіст.

«Якщо за мінімальною ціною, то як назбирати сьогодні таку досить велику суму у 21 млрд грн? Тим більше, що якщо навіть восени і розпочнеться «Велика приватизація» і відбуватимуться аукціони чи інші форми, всі гроші, навіть за ті суми, за які будуть продані об'єкти - ці гроші не надійдуть у 2018 році. Надійде лише частина - перші внески, перша проплата, а більша частина надходитиме вже у 2019 році або, можливо, частина навіть у 2020 році. Саме тому я стверджую, що навряд у 2018 році Держбюджет отримає всю суму, на яку розраховує уряд від приватизації - 21.3 млрд гривень», - підсумував голова Комітету економістів України.