У середу тренд по курсу та поведінка учасників міжбанку продовжить залежати від трьох чинників.

 

1) Господарські операції клієнтів. Тут поки без змін. Основними гравцями, що впливають на обсяги попиту та пропозиції будуть металурги, аграрії та імпортери енергоносіїв. За нашими прогнозами обсяги операцій по дню будуть в межах до 400 млн доларів при здійсненні до 560 угод;

2) Продовження зростання ліквідності в системі. На ранок середи коррахунку банків ще виросли на 4,2 млрд гривень - до 57,6 млрд. Як і вчора - це дає шанс спекулянтам спробувати похитати ринок.

Але враховуючи активні вчорашні розміщення ОВДП Міністерством фінансів (розрахунок за папери повинен проходити сьогодні) і зв'язування ліквідності через механізм продажу Нацбанком депозитних сертифікатів на різні терміни - значна частина цих залишків на коррахунках може піти не на валютний ринок, а на купівлю цінних паперів. Це трохи послабить тиск на гривню.

У будь-якому випадку по долару та рублю спекулянти продовжать працювати «в дві сторони», що буде збільшувати статистику торгів;

3) Продовження валютної лихоманки на міжнародних ринках по парі євро/долар. Сьогодня та завтра - основна інтрига з поведінки цієї пари, що пов'язано з майбутнім оголошенням результатів засідання ЄЦБ щодо подальших перспектив проведення політики кількісного пом'якшення.

 

На 9:00 за Києвом котирування євро з 1,1750 спочатку різко обвалився до 1,1730 долара, а потім так само швидко став повертатися до попереднього рівня і на момент написання статті знаходиться у межах рівня 1,1747.

Міжнародний ринок знову лихоманить, що негайно відбивається на курсі євро щодо грівни. І спекулянти продовжать заробляти на цьому як на міжнародному ринку, так і протягом дня - на нашій українській сесії по євро.

Ми прогнозуємо на сьогодні курсовий коридор по долару 26,07-26,17 гривень. Як і весь цей тиждень - при можливому надлишку валюти ми очікуємо виходів НБУ через Matching зі скупкою долара, що не дасть котируванням сильно провалюватися.


Котирування готівкового валютного ринку:

Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 25,85-26,00 і продаж 26,05-26,20 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 25,90-26,03 гривень та продаж 26,05- 26,12 гривень.

Про тенденції на торгах за 12 червня можна прочитати тут, а графік котирувань  долара, євро і рубля - подивитися тут.


Моніторинг настроїв валютного ринку:

Настрої опитаних по перспективам гривні залишаються позитивними і фактично не змінилися вже другий день поспіль.

За офіційним курсом - 86% респондентів вважають, що долар буде нижче 26,25 гривень. 14% опитаних ще вірить в його повернення до рівня понад 26,26 гривень.

За міжбанківським курсом - 87% респондентів вважають, що долар буде нижче 26,25 гривень. 13% впевнені в його зростанні найближчим часом до рівня понад 26,26 гривень.

 

 

Джерело: Мінфін