Міністерство економічного розвитку та торгівлі виступило з пропозицією підвищити в Україні мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на деякі алкогольні напої. Про це йдеться у проекті постанови, оприлюдненому на сайті відомства.


Ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби пропонують підвищити на 12,4-19,6%; віскі, ром і джин на 12%; коньяк (бренді) на 6,6-9,5%, вина на 4,5-13,5%.

"Відбулось зростання складових ціни на алкоголь через подорожчання компонентів виробництва, зокрема цін на спирт, тару, комплектуючі. Тому на сьогодні розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам на виробництво та реалізацію алкогольних напоїв і потребує коригування", - йдеться у пояснювальній записці до проекту постанови.

 

 

Також відзначається, що базою розрахунків при встановленні нових цін на алкоголь слугували дані щодо вартості виробництва за друге півріччя 2017 року (матеріальні, загальновиробничі, адміністративні та фінансові витрати) виробників.

 

Як раніше повідомлялося, парламент не планує збільшувати акциз на алкоголь у 2018 році.

 

Нагадаємо, 9 вересня минулого року, в Україні набрала чинності постанова Кабінету міністрів від 09.08.2017 р. №634, яку було опубліковано 30.08.2017 року. Згідно з документом, мінімальні роздрібні ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби зросли на 14-19,41%. Зокрема мінімальна роздрібна ціна 1 літра 100% спирту тепер становить 397,76 грн.

 

Підвіщення цін зумовлено тим, попередній розмір мінімальних цін на алкоголь було запроваджено у листопаді 2016 року. При цьому у 2017 році зросли ставки акцизного податку на переважну більшість алкогольних напоїв (горілку, лікеро-горілчані вироби, коньяк, вина, тощо). Відбулося і зростання інших складових ціни, тому існуючий розмір мінімальних цін не відповідав реальним витратам на виробництво і реалізацію алкогольних напоїв.