Запровадження ринку землі в Україні в нинішніх умовах є ризикованим для національного фермера явищем, оскільки за відсутності чітких і прозорих механізмів може виникнути ситуація, коли держава не надасть відповідної підтримки, а фермери не зможуть купити землю за власні кошти.

 

Про це під час прес-конференції заявив голова комітету Асоціації фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ) Іван Слободяник.

«Зараз заявляють про можливе відкриття ринку землі, і що держава буде сприяти тому, щоб фермер зміг купити землю. Але якщо 58% фермерів не довіряють державній підтримці, то про який ринок землі можна говорити?», - риторично запитав він.

 

Голова комітету АФЗУ наголосив, що в разі відкриття ринку землі може виникнути така ситуація, коли фермери не зможуть протистояти потужним латифундистам чи агрохолдингам, які мають підтримку влади, і залишаться без власної сільськогосподарської землі.

«Кожен фермер хоче бути власником землі, яку обробляє, але сьогодні відсутні фінансових ресурси для викупу землі, і тому фермери не зможуть її отримати», - наголосив він.

 

Іван Слободяник також додав, що сьогодні вкрай важливо запроваджувати державні програми підтримки, створення і розвитку дрібних, середніх фермерських господарств, та напрацьовувати програми подальшого розвитку аграрного сектору. 

«Необхідно створювати середні фермери за моделлю сусідніх країн, як приклад це існує в Польщі. Слід також надавати фермерам безвідсоткові кредити на 20 років за доступною ставкою», - сказав він.


 

Софія ЗАРУДНА

INTV