Таким є план штучної девальвації гривні, закладений ще у Держбюджеті-2018. А чергові коливання курсу гривні по відношенню до іноземних валют свідчать про відновлення реалізації цього плану.

Про це сказав під час прес-конференції у Києві Андрій Новак, голова Комітету економістів України, передає INTV.

 

«Девальвація гривні, яка відбувається останнім часом - вона відбувається не тому, що працює якийсь черговий сезонний фактор, а вона відбується тому, що девальвація запланована урядом і Національним банком України, про що вони відверто вказали у головному фінансовому документі - Державному бюджеті на 2018 рік. У ньому закладений так званий «середньорічний» курс 29.3 грн за долар, а курс на кінець 2018 року - 30.1 грн за долар», - сказав він.

 

За словами А. Новака, для «гасіння» коливань на валютному ринку якраз і призначені золотовалютні резерви НБУ.

«Нам ні холодно, ні тепло від того чи золотовалютні резерви становлять 18 млрд доларів чи 20 млрд, чи 25. Але нам дуже тепло від того, який курс гривні. Тому що більшість українців мають гривневі доходи і коли девальвує гривня - девальвують наші з Вами доходи. В результаті падає рівень споживання в країні», - зазначив економіст.

 

Стабільного курсу гривні можна було б досягти за умови «відповідної курсової політики», вважає голова Комітету економістів України.

«Але на жаль, політика запланована на подальшу девальвацію гривні, а в цьому році - як мінімум до 30 грн за долар», - зауважив А. Новак.  

 

І, навіть, якщо надійде черговий транш від Міжнародного валютного фонду, це зовсім не означає, що курс гривні буде стабілізовано.

«Тому що уряд разом з НБУ запланували девальвацію гривні. І тому чи надійде транш, чи не надійде, якщо вони девальвацію запланували - значить вони будуть її здійснювати і надалі», - підкреслив фахівець з економічних питань.  

 

Однією ж з головних причин урядового плану з девальвації гривні, на переконання А. Новака, є «виконання і, навіть, перевиконання державного бюджету».       

«Це дуже легка дорога для влади, все вирішувати за рахунок девальвації, але, як ми розуміємо, - це дуже важка дорога для всіх громадян України і всіх українських підприємств, які не є експортерами. А це, як мінімум, увесь малий та середній бізнес», - підсумував голова Комітету економістів України.