Україна не виконала 15 зобов'язань перед Міжнародним валютним фондом. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, повідомляє прес-служба відомства в четвер, 13 вересня.

 

 

"Вся наша історія співпраці з МВФ є історією невиконаних обіцянок. На сьогодні існує, приблизно, п'ятнадцять таких невиконаних зобов'язань, які називають "маяками", і місія МВФ виносить на порядок денний ті з них, які вважає важливими на існуючому етапі для досягнення макрофінансової стабільності", - заявив він. 

 

За словами Реви, питання врегулювання ціни на газ обговорюється з 2008 року. "Якщо говорити про ціну на газ, то цей "маяк" тягнеться з 2008 року, саме тоді вперше в меморандумі з МВФ було прописано зобов'язання українського уряду вирівняти внутрішні ціни на газ із цінами імпортованого газу. Під ці плани були отримані великі кошти, всього - десять мільярдів доларів, але цей "маяк" тоді виконано не було", - сказав він. 

 

Рева також додав, що уряд веде переговори з МВФ, щоб встановити "справедливу для людей" ціну на газ. 

"Уряд робить все для того, щоб це підвищення було мінімальним, враховуючи ситуацію з доходами населення, і можливості бюджету компенсувати зростання ціни на газ для громадян, які потребують державної підтримки, і деякі інші параметри", - заявив він. 

 

У той же час, раніше Мінфін заявив, що більшість зобов'язань перед МВФ виконано. 

Як повідомили ЗМІ, влада на переговорах з МВФ погодилася з жовтня підвищити ціни на газ на 23,5%. 

Подібний прогноз також давав Національний банк. 

Місія МВФ пробуде в Україну до 19 вересня.