Аналітики JPMorgan Chase & Co. створили модель оцінки термінів і глибини наступної фінансової кризи. Про це передає «Інтерфакс-Україна».

 

Десять років тому крах Lehman Brothers спричинив обвал ринків і серію надзвичайних заходів у відповідь, і експерти JPMorgan вважають, що інвесторам варто закладатися на нову кризу вже в 2020 році. Гарна новина полягає в тому, що він, ймовірно, буде не такою болісною, ніж попередні.

 

Погана новина полягає в тому, що зниження ліквідності фінансових ринків з часу турбулентності 2008 року є невідомою величиною і про її вплив важко судити, призводить прогнози банку агентство Bloomberg.

Модель JPMorgan розраховує потенційні сценарії з урахуванням тривалості економічного зростання, потенційної тривалості наступної рецесії, рівня боргового навантаження, оцінок активів і ступеня дерегулювання і фінансових інновацій до кризи.

Виходячи з припущення про рецесію середньої тривалості, модель видала такі оцінки можливої ​​динаміки різних класів активів від піку до дна в ході наступної кризи:

  • зниження ринку акцій США приблизно на 20%;
  • зростання премії прибутковості корпоративних облігацій США приблизно на 1,15 процентного пункту;
  • падіння цін енергоресурсів на 35%, кольорових металів - на 29%;
  • розширення спредів держоблігацій emerging markets на 2,79 процентного пункту;
  • падіння ринку акцій emerging markets на 48%, нацвалют - на 14,4%.

«Ці прогнози для різних активів виглядають поміркованими в порівнянні з наслідками світової фінансової кризи і, можливо, не викликають занепокоєння в порівнянні з середніми показниками рецесій/криз» минулого, пишуть аналітики JPMorgan Джон Норманд і Федеріко Манікарді, відзначаючи, що під час рецесії і світової кризи значення індексу S & P 500 впало з піку на 54%.

 

 

Джерело: Мінфін