Ціни на бензин в українських мережах АЗС можуть «впасти» у середньому на 1 гривню вже наступного тижня. За умови збереження тенденції зниження світових цін на нафту.

Про це під час конференції у прес-центрі «Главкому» сказав Сергій Куюн, директор консалтингової групи «А-95», передає INTV.

«Є хороші новини. Вчора ще був обережний оптимізм, нині він вже більш впевнений. Ми бачимо, що ціна на нафту падає, з 85 доларів за барель станом на 10 жовтня, а сьогодні вона вже 81 долар. Прискорено падають ціни на бензин (у світі - прим.) і я думаю, що вже наступного тижня, з великою часткою впевненості можу прогнозувати, що ціна на бензин піде вниз. Наскільки донизу? Думаю, що мінімум на 1 гривню на літрі. Це для початку. Бензин зростав найбільшими темпами за останні півтора місяці і зараз, я думаю, що буде відкочуватися назад теж прискореними темпами», - сказав Куюн.

 

Він зазначив, що на даний момент український внутрішній ринок «синхронізувався з новими ціновими реаліями» і тепер все залежить від того, як далі змінюватиметься ціна на нафту.

 

Разом з тим, експерт зазначив, що суттєвого здешевлення дизпалива поки чекати не варто.

«Дизельне паливо зростало не такими темпами, але якщо тенденція падіння цін збережеться, то я впевнений, що на дизпаливо теж буде коригування ціни», - сказав експерт.

 

Загалом, за першу декаду жовтня середні ціни на бензин зросли на 1 грн. Причиною подорожчання палива на українських заправках стало зростання світових цін на нафту.

Водночас, за інформацією Bloomberg, великі світові нафтотрейдери не виключають, що вартість нафти до кінця поточного року може перевищити 100 доларів за барель.

Як відомо, ріст цін на паливо на українських АЗС розпочався ще в серпні.