Верховна Рада України схвалила нову модель оподаткування раніше ввезених авто з іноземною реєстрацією (так званих «євроблях»). Відповідний законопроект №8487 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» парламент ухвалив у другому читанні і в цілому.

 


 

Відповідним законом запроваджуються базові ставки акцизу: Для нових легкових автомобілів з бензиновим двигуном до 3000 куб. см базова ставка складе 50 євро, для більш кубатурних - 100 євро. Для дизельних авто  до 3500 куб см ставка складе 75 євро, для більш кубатурних - 150 євро.

 

До базових ставок будуть застосовуватися два коефіцієнта. В одному випадку розмір коефіцієнта залежить від об'єму двигуна, в другому - віку транспортного засобу. Один коефіцієнт буде визначатися шляхом ділення об'єму циліндрів двигуна авто, другий коефіцієнт - це загальна кількість років автомобіля.

 

Наприклад, за п'ятирічне авто з бензиновим двигуном об'ємом 1600 куб. см доведеться заплатити акциз в розмірі 400 євро. В даному випадку коефіцієнт 1,6 множиться на базову ставку 50 євро і на коефіцієнт 5 - тобто, вік машини. Максимальний коефіцієнт віку - 15, навіть якщо машині 16 і більше років.

 

І за такою формулою сума акцизу вийде приблизно в шість разів менше, ніж зараз становить акциз при розмитненні автомобіля до п'яти років, вказували автори законопроекту в розрахунках до документа. Для авто з такими ж параметрами, але з дизельним двигуном, сума акцизу складе 600 євро.

 

Закон передбачає пільговий період для легалізації «євроблях»". Якщо ввезений автомобіль в режимі "транзит" або "тимчасове ввезення" розмитнять за три місяці, акциз можна буде сплатити із застосуванням коефіцієнта 0,5, тобто, в половину дешевше. Якщо розмитнити протягом півроку, то "знижка" складе 25%.

 

Законом визначається ставка для легкових авто та інших моторних транспортних засобів, призначених головним чином для перевезення людей, що відповідають товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД, (крім моторних транспортних засобів, зазначених у товарній позиції 8702 згідно з УКТ ЗЕД), включаючи вантажопасажирські автомобілі-фургони, гоночні автомобілі, у тому числі авто, які в установленому законодавством порядку подаються до органів внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації у зв'язку зі зміною моделі транспортного засобу, яка до переобладнання під час ввезення відповідала товарній позиції 8704 згідно з УКТ ЗЕД, а після переобладнання відповідає товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД.

 

ФОРМУЛА СТАВКИ ПОДАТКУ

 

Так, ставка податку для відповідного транспортного засобу визначається за формулою: Ставка = Ставка базова х К двигун х К вік.

 

У цій формулі ставка базова - ставка податку в євро за один транспортний засіб:

 

- З двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та кривошипно-шатунним механізмом з об'ємом циліндрів до 3000 куб. см - 50,0 євро;

- з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та кривошипно-шатунним механізмом з об'ємом циліндрів понад 3000 куб. см - 100,0 євро;

- з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) з об'ємом циліндрів до 3500 куб. см - 75,0 євро;

- з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) з об'ємом циліндрів понад 3500 куб. см - 150,0 євро.

 

У формулі К двигун - це коефіцієнт, що визначається діленням об'єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння відповідного транспортного засобу в куб. см на 1000 куб. см.

 

Крім того, К вік - це коефіцієнт, що дорівнює кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва відповідного авто, до року визначення ставки податку.

 

При цьому для нових авто та авто, що використовувалися до одного повного календарного року, коефіцієнт дорівнює 1, а для транспортних засобів, що використовувалися понад 15 повних календарних років, коефіцієнт дорівнює 15.

Крім того, ставка податку для транспортних засобів, зазначених у товарній позиції 8703 90 10 10 згідно з УКТ ЗЕД, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома), встановлюється у розмірі 1 євро за 1 кВт. годин ємності електричного акумулятора таких транспортних засобів.

 

Також визначається, що ставка податку для транспортних засобів, зазначених у товарних підкатегоріях 8703 10 18 00 (для транспортних засобів, що приводяться в рух тільки електричним двигуном, одним або декількома), 8703 90 10 90, 8703 90 90 00 згідно з УКТ ЗЕД (гібридні легкові авто), встановлюється у розмірі 100 євро за 1 одиницю.