У верхній палаті Конгресу США сенатори Республіканської і Демократичної партій представили резолюцію, яка закликає скасувати проект "Північний потік 2", за яким передбачено будівництво газопроводу в Балтійському морі з Росії до Німеччини.

 

Резолюція закликає до скасування "Північного потоку 2" і підкреслює важливість свободи судноплавства в Чорному морі після того, як російські прикордонники в районі Керченської протоки в листопаді минулого року атакували і захопили три українських судна. Захоплених в полон українські моряків досі утримуються в Росії.

 

У Комітеті Сенату з міжнародних відносин повинні розглянути резолюцію вже на наступній зустрічі. Противники "Північного потоку 2" в США побоюються, що газопровід послабить підтримку України, позбавивши Київ зборів за транзит газу.

Проект російського "Газпрому" перебуває в центрі міжнародної уваги з тих пір, як п'ять років тому Росія анексувала український Крим. Німеччина намагається посилити підтримку проекту з будівництва газопроводу, пише Reuters.

 

Адміністрація президента США протидіє російському проекту. Посли США в Німеччині, Данії і ЄС у четвер закликали країни Євросоюзу голосувати проти проекту, пише Deutsche Welle. Адміністрація Трампа неодноразово критикувала угоду між Німеччиною і Росією про будівництво газопроводу "Північний потік-2". У Вашингтоні підкреслювали, що Берлін добровільно ставить себе в залежність від російського газу.

 

В рамках проекту "Північний потік-2" по дну Балтійського моря прокладуть трубопровід для доставки російського газу в Європу. Потужність газопроводу - 55 млрд куб. м. газу в рік, вартість проекту - € 9,5 млрд.