Банки Німеччини намагаються зірвати запровадження будь-яких нових санкцій проти РФ, щоб вони могли зберегти свій чинний бізнес з російськими клієнтами.

 

Про це, як пише Reuters, свідчить внутрішній документ лобістської групи, який потрапив у руки журналістів. Ризик запровадження нових обмежень на ведення бізнесу в РФ збільшився після того, як Демократична партія перемогла на виборах і взяла під контроль Палату представників у Конгресі.

 

Нові антиросійські заходи можуть підірвати зірвати інвестиції, які німецькі банки вклали у російський газопровід «Північний потік-2». Щоб цього не сталося, кредитори з найбільшої економіки Європи розгорнули велику лобістську кампанію, в ході якої вони переконують американських депутатів і урядовців не обкладати санкціями банки РФ. Німецькі банкіри стверджують, що шкода буде настільки великою, що від неї можуть похитнутися глобальні ринки.

 

«У нинішній формі пропозиція зачепить не лише президента РФ й олігархів, тісно пов'язаних з Путіним, а й накладе жорстке ембарго на всю РФ», - йдеться у документі, підготованому Асоціацією німецьких банків. «Міжнародні фінансові інститути, які вже діють у Росії, зіштовхнуться з новими санкціями, які спричинять масивні ділові виклики й проблеми з відповідністю», - зазначено в документі. Німецькі кредитори просять США зробити для них виключення і дозволити «закінчити справи, які не так просто зупинити».

 

Видання зауважує, що документ датований третім грудня 2018 року. Асоціація німецьких банків включає в себе 180 установ. Тож документ відображає загальну позицію німецького сектору.

 

Проект «Північного потоку-2», вартість якого сягає 9,5 мільярдів доларів, не згадується в ньому. 
Однак, російський газопровід лежить в ядрі нинішніх лобістських зусиль з боку Німеччини. «Північний потік-2 - це слон в кімнаті», - сказав неназваний співрозмовник видання, поінформований про деталі кампанії.