У понеділок на валютному ринку напруга зросте.

 

Основна причина - несподіване для багатьох п'ятничне зростання котирувань долара. Частина клієнтів занервувала - експортери тепер з надією чекають продовження зростання курсу, а імпортери починають нервувати в частині прийняття рішень щодо моменту купівлі валюти.

Покупці з одного боку - очікують деякого збільшення пропозиції валюти від іноземців, які бажають купити ОВДП на завтрашньому аукціоні Мінфіну, а з іншого - у них спрацьовує «стадний інкстінт» - курс в п'ятницю підріс і раптом сьогодні це продовжиться.  Ці страхи підштовхнуть частину малостійких клієнтів до купівлі валюти сьогодні за принципом «а раптом зросте далі».

Спекулянти будуть намагатися пограти на цих різнопланових очікуваннях клієнтів і покачати курс. Тим більше, що ліквідність в банківській системі зросла відразу на 10,1 млрд грн - до 48,9 млрд на коррахунках банків на ранок понеділка. Це дає їм ресурс для роботи.

Ми очікуємо на сьогодні обсяги операцій на міжбанку в межах 400-420 млн доларів при здійсненні до 480-520 угод і коридор по долару у межах 27,00-27,20 гривень.

Збережеться загальна тенденція щодо повної залежності поведінки котирувань від ситуативних курсових завдань і дій найбільших гравців та іноземців, які готуються до завтрашнього аукціону Мінфіну з розміщення ОВДП. При появі надлишку валюти - на торги вийде НБУ з її купівлею в резерви.

 

Котирування готівкового валютного ринку:

Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 26,80- 27,08 і продаж 27,18-27,35 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,05-27,10 гривень та продаж 27,20- 27,30 гривень.

 

 

Джерело: Мінфін