Канадські компанії готові брати участь у виробництві та модернізації АН-74, що виготовляються на Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві (ХДАВП).

 

Про це розповів голова правління компанії FED Віктор Попов, повідомляє Defense Express з посиланням на «Коментарі. Харків».

 «Я сподіваюся, що область авіабудування буде патронувати держава. Україна сьогодні пасе задніх на ринку авіаційної продукції - в експортному ВВП країни авіаційна промисловість становить всього 1%. Для відродження ХАЗу є кілька альтернативних пропозицій з боку нашої компанії, «Укроборонпрому». Але наші пропозиції - блокують, а регуляторні органи не діють», - повідомив Попов.

 

Одна з таких пропозицій - співпраця з канадськими компаніями, які готові брати участь у виробництві та модернізації АН-74. Сьогодні на ХАЗі 8 АН-74 і 4 АН-140 різного ступеня готовності. За словами Попова, інвестиції в модернізацію і сертифікацію літака складуть близько $250 млн. Компанія FED готова брати участь у цьому проекті вже цього року, якщо вирішать його реалізовувати.

«Всі ці кошти можна буде повернути в перші роки запуску виробництва, за умови випуску хоча б 5 літаків на рік», - підсумував Віктор Попов.