Швейцарський національний банк (SNB) представив купюру в 1000 франків нового зразка - найдорожчу банкноту Європи і другу за цінністю в світі.

 

 

Купюра виконана в фіолетовому кольорі з використанням полімерних волокон. Основна тема дизайну - комунікація і мова. Банкнота надійшла в обіг 13 березня 2019 року.

 

 

Рішення SNB примітно тим, що в світі намітилася тенденція до виведення з обігу особливо великих купюр, так як вони активно використовуються в кримінальному світі, а також на тлі зростання популярності електронних платежів.

Зокрема, Європейський центральний банк (ЄЦБ) ухвалив рішення припинити друкувати банкноти в 500 євро з квітня 2019 року.

 

 

Однак в силу культурних особливостей в Швейцарії готівкові кошти як і раніше популярні, заявив заступник голови SNB Фріц Цурбрюг.

Як показую дані опитування ЦБ за 2017 рік, близько 70% всіх платежів в Швейцарії здійснювалися за готівку. У вартісному вираженні показник становить близько 45%. Близько 40% опитаних хоча б раз оплачували покупки банкнотою в 1000 франків протягом року, причому в італомовному кантоні Тічино цей показник досягає 60%.

 

 

Купюра в 1000 франків стане найдорожчою в Європі і другою у світі. Перше місце утримує купюра в 10 000 брунейских доларів.