Цього понеділка на валютному ринку протистояння інтересів найбільших клієнтів продовжиться та ще більше загостриться.

 

По-перше - завтра черговий аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП. Приваблива прибутковість (особливо за гривневими паперами) для місцевих та іноземних інвесторів буде стимулювати активний продаж валюти з боку іноземців для їх придбання, починаючи з сьогоднішнього дня і по середу (день розрахунку за ОВДП за регламентом). Принаймні - на це дуже розраховують Міністерство фінансів та Нацбанк. Це зіграє на користь гривні на валютних торгах.

 

По-друге - наближення днів бюджетних проплат у клієнтів та ще й з урахуванням вихідної у США та більшості країн ЄС п'ятниці - скорочує час для перегрупування фінансових ресурсів у підприємств під свої податкові операції. Це змусить експортерів активніше продавати валюту і бути більш поступливими за курсом і в той же час скоротить можливості імпортерів по її скупці, що також грає на зміцнення нацвалюти.

 

По-третє - почали скорочуватися коррахунки банків (на сьогоднішній ранок впали майже на 2,3 млрд гривень до 55,3 млрд), що зменшить можливості спекулянтів по розгойдуванню ринку і також спрацює на користь зміцнення гривні.

 

Проти нацвалюти працюють всього два, але дуже істотні моменти:

1) Пік політичних пристрастей в Україні щодо виборів президента. Гроші люблять тишу і будь-які гучні заяви кандидатів та їх штабів - нервують бізнес і населення;

2) В умовах невизначеності - бізнес (в першу чергу, великі імпортери) вважають за краще закривати свої валютні зобов'язання на побоюваннях можливого зростання курсу після виборів, а також перед трьома днями простою валютного ринку в кінці тижня. Попереду Страсна п'ятниця - не працюють США і ЄС, а потім субота та неділя. А безпосередньо експортери - не поспішають активно заводити валюту в країну з тих же причин.

 

Все це збільшує диспропорції попиту і пропозиції на торгах та провокує спроби пограти курсом тих операторів ринку, які мають вільну гривню.

Стан стурбованості збережеться на міжбанку в найближчі дні і це відіб'ється на поведінці учасників торгів. Також як і минулої п'ятниці - поведінка і настрої першої двадцятки найбільших клієнтів банківської системи будуть формувати курсовий тренд протягом дня.

Ми прогнозуємо на сьогодні обсяг операцій в межах до 420 млн доларів при укладанні до 520 угод і коридор по долару в межах 26,65 - 26,85 гривень.


Котирування готівкового валютного ринку:

Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 26,60- 26,75 і продаж 26,84-27,10 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,80-26,85 гривень та продаж 26,92-27,00 гривень.

 

Джерело: Мінфін