Європейська комісія при всьому своєму бажанні вже не зможе жодним чином заблокувати будівництво російського газопроводу "Північний потік-2", заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель у середу, 15 травня, передає Deutsche Welle.

"Проект практично повністю затверджений", - пояснила вона.

 

Меркель висловилася щодо нової газової директиви Євросоюзу у тому ключі, що хоча вона і містить у собі можливості опротестувати здійснення проекту "Північний потік-2", однак зупинити його спорудження вона не в змозі. По-справжньому ключовим моментом при будівництві газопроводу по дну Балтійського моря, на думку канцлера, є українське питання.

"Україна повинна залишатися транзитною країною, незважаючи на "Північний потік", - підкреслила Меркель, зазначивши, що обговорить це питання з новообраним президентом України Володимиром Зеленським після його інавгурації.

 

Нагадаємо, 15 квітня Рада Європейського Союзу затвердила європейську газову директиву з урахуванням внесених поправок, яку в перспективі буде поширено на "Північний потік-2".

Директива поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до блоку. Так, частини трубопроводів, що йдуть з третіх країн, прокладені по території Євросоюзу (зокрема внутрішніх водах), повинні відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів.

Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Морський газопровід "Північний потік 2" потужністю 55 млрд куб. м на рік має бути прокладено від компресорної станції "Слов'янська" у Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік-2" є російський газовий монополіст "Газпром".