Місія Міжнародного валютного фонду, яка 21 травня розпочала роботу в Україні, скорочує графік перебування і не буде переглядати програму співпраці.

Як передають "Українські новини", про це повідомляє власне джерело видання.

 

За його словами, МВФ змінює графік роботи місії в Києві.

"Сьогодні або завтра місія повертається до Вашингтона. Перегляду програми не буде. Причина - розпуск парламенту", - сказав співрозмовник.

За його даними, не залишилися непоміченими і деякі кадрові призначення в адміністрації президента.

 

Як повідомляла "Новинарня", місія МВФ прибула для того, щоби надати оцінку українським реформам, які уряд зобов'язався провести в межах програми співпраці.

 

Нагадаємо, у грудні 2018 року Фонд затвердив нову програму фінансування stand-by для України на $3,9 млрд., що базується на чотирьох пріоритетних напрямах.

Зокрема, серед вимог МВФ до України було зрівняння цін на газ для населення з ринковими цінами, проведення реформи у банківському секторі, зменшення розміру дефіциту державного бюджету, запровадження кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

 

Відомо, що місія мала перебувати в Україні два тижні.

 

З іншого боку, за повідомленням низки інформаційних агенцій, робота місії МВФ продовжується.

 

Експерти місії МВФ, які вчора прибули в Україну, працюють за графіком. Про це заявили у представництві МВФ в Україні, коментуючи інформацію, що місія Фонду скорочує графік роботи і не переглядатиме програму співпраці.

 

Джерела LIGA.net в НБУ повідомляють, що на цьому тижні місія МВФ точно буде працювати в Україні.

Крім того зазначається, що не залишилися непоміченими і деякі кадрові призначення в Адміністрації президента.

Нагадаємо, місія МВФ планує працювати в Україні два тижні. За її підсумками Фонд повинен прийняти рішення про готовність України до отримання нового траншу на 1,3 млрд дол.