У середу ситуація на валютному ринку дещо зміниться і не на користь гривні.

Ось що частково спрацює проти подальшого зміцнення нацвалюти:


1) Результати і розрахунки по аукціону Мінфіну України по розміщенню ОВДП від 21 травня. Вчора чиновники продали паперів на 5,0 млрд гривень (з них гривневих - на 2,1 млрд і в валюті - на 112 млн доларів). Це середній результат, і ті нерезиденти, хто вчора брав участь в цій покупці українських паперів, вже в основному за 20 і 21 травня продали необхідний обсяг валюти на міжбанку для забезпечення сьогоднішніх проплат в гривні за ОВДП. Тому сьогодні значного зростання пропозиції долара на ринку з їхнього боку ми не чекаємо. За наявності відносно стабільного обсягу попиту - такий розклад на торгах - не на користь гривні;

2) Наближення періоду основних відшкодувань ПДВ експортерам. Вже до кінця цього тижня і на початку наступного - почнуть поступово заходити на клієнтів основні по місяцю обсяги відшкодувань ПДВ, що скоротить потребу в продажу ними валюти на торгах. Багато компаній хочуть дотягти до цього періоду без особливих валютних розпродажів, що змінює співвідношення попиту і пропозиції на валютному ринку.

Стан ліквідності в банківській системі і поведінку готівкового ринку особливого впливу сьогодні на міжбанку не зробить. Коррахунку банків фактично залишилися на тих же 50,5 млрд гривень, а цінники в обмінниках також особливо не рухаються. Тому і ресурсний ринок і готівковий - більше сьогодні «статисти» ніж окремі «гравці» в частині формування курсу.

Ми прогнозуємо на середу обсяг операцій на торгах в межах до 400 430 млн доларів при укладенні до 530-640 угод, а коридор по долару зміститися в бік зростання котирувань - до рівнів 26,15 - 26,35 гривень.

При наявності ситуативного надлишку пропозиції долара на торгах ми знову побачимо скупку валюти Нацбанком для поповнення ЗВР, але на особливі обсяги цих інтервенцій сьогодні не розраховуємо - максимум «чергові» 20 млн доларів.

 

Котирування готівкового валютного ринку:

Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 25,90- 26,20 і продаж 26,22-26,40 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: покупка 26,10-26,21 гривень і продаж 26,22 -26,40 гривень.

 

 

Джерело: Мінфін