Через останній раунд підвищення мит на товари з Китаю коштуватиме кожному американцеві в середньому 831 долар на рік. Про це йдеться в огляді Федерального резервного банку Нью-Йорка.

Середній американець втрачатиме 211 долар на рік через підвищення цін і ще 620 доларів - в результаті зниження продуктивності в економіці, вважають експерти банку.

Збільшення мит на продукцію китайських виробників підвищить ціни як для імпортерів, так і для споживачів. Крім того, американська економіка зазнає втрат внаслідок того, що компанії США будуть змушені збільшувати покупки товарів за межами Китаю за вищими цінами.

 

Як очікується, зростання мит прискорить перехід американських компаній до постачальників за межами Китаю.

"Підвищення мит, ймовірно, створить великі економічні спотворення і зменшить доходи США від митних зборів, - заявили в ФРБ. - Підйом тарифів до дуже високих рівнів може призвести до скорочення доходів від митних зборів, оскільки імпортери просто припинять купувати товари в країні, яку торкнеться підвищення мит, і шукатимуть можливості на інших ринках".

 

Підвищення мит на імпорт в США китайських товарів на суму $ 200 млрд у рік набрало чинності 10 травня. Тепер китайські товари обкладатимуться митом за ставкою 25%, а не 10%. Зі свого боку, Мінфін Китаю оголосив про намір підвищити імпортні мита на низку американських товарів загальною вартістю $ 60 млрд. Зміни наберуть чинності 1 червня.

 

Експерти попереджають, що торгове протистояння Китаю і США може бути тривалим і призвести до глобальних наслідків. У той же час, позитивний сценарій передбачає, що лідери США та Китаю Дональд Трамп і Сі Цзіньпін зможуть зупинити ескалацію торгової війни, якщо проведуть особисту зустріч, під час саміту "Великої двадцятки" в Японії в червні і знімуть суперечності щодо угоди, які залишилися.