Голова Європейського центрального банку Маріо Драгі заявив, що установа "не орієнтована на обмінний курс", відкидаючи твердження про маніпуляцію валютою, висловлені президентом США Дональдом Трампом.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

 

"Ми маємо свою компетенцію. Ми маємо свій мандат. Наш мандат - це стабільність цін або інфляція трохи нижче двох відсотків", - сказав Драгі.

"Ми готові використовувати всі інструменти, необхідні для виконання цього мандату, і ми не націлені на обмінний курс", - додав він.

 

 

Заява Драгі про те, що слабке економічне зростання та повільна інфляція можуть змусити ЄЦБ скоротити ставки, які вже й так на історичних мінімумах, раніше викликали гнів Трампа.

"Маріо Драгі щойно оголосив, що може бути більше стимулів, як відразу ж впав євро проти долара, що робить несправедливо легше для них конкурувати з США", - сказав Трамп в Twitter.

 

 

"Їм це сходило з рук протягом багатьох років, разом з Китаєм та іншими", - додав він.

 

Драгі заявив у своєму виступі, що "подальше скорочення процентних ставок у політиці залишається частиною наших інструментів".

Але Трамп згодом продовжував припускати, що ЄЦБ хоче якось отримати перевагу, а не реагувати на економічні умови в єврозоні.