В Ормузькій протоці нафтовий танкер з ОАЕ щонайменше два дні не подає сигналу про місце знаходження, повідомляє AP.

 

За даними видання, судно Riah, яке йшло під прапором Панами, відхилилося від курсу в водах Ірану і перестало передавати свої координати з вечора суботи, 13 липня.

58-метровий нафтовий танкер Riah зазвичай здійснював рейси з Дубая і Шарджі на західному узбережжі ОАЕ, а потім проходив протоку і прямував до Ель-Фуджайри на східному узбережжі ОАЕ. Однак в суботу після 11 години вечора з судном щось сталося.

 

За словами капітана Ранджіта Раджа з інформаційної компанії Refinitiv, за останні три місяці танкер жодного разу не відключав систему стеження. «Це червоний прапор», - зазначив він.

 

В Ірані і ОАЕ поки не коментували ситуацію навколо танкера.

П'ятий флот ВМС США, який контролює води Близького Сходу, відмовився від коментарів.

 

Нагадаємо, що 10 липня катери Корпусу вартових Ісламської революції спробували перехопити британський танкер під час проходу через Ормузську протоку. Танкер супроводжував корабель HMS Montrose.

Інцидент біля Ормузської протоки стався через тиждень після того, як британські морські піхотинці допомогли владі Гібралтару затримати іранський танкер, який, на думку американської влади, займався доставкою нафти в Сирію в обхід секторальних санкцій ЄС і США.