Президент США Дональд Трамп пригрозив, що Вашингтон може вийти зі складу Всесвітньої торгової організації. Про це він сказав виступаючи перед робітниками нафтохімічного комплексу британсько-голландського концерну Shell в Пенсільванії, передає DW.

"Ми вийдемо, якщо будемо змушені зробити це, - зазначив глава Білого дому. - Ми знаємо, що вони роками обманювали нас, і більше подібне не повториться", - підкреслив він.

 

Раніше Трамп неодноразово нападав з критикою на СОТ. Предметом його обурення, зокрема, ставало те, що Китай має в складі організації статус країни, що розвивається.

В складеному Світовим валютним фондом списку країн за номінальним значенням валового внутрішнього продукту Китай займає другу сходинку, відразу після США. Тим не менш статус в СОТ дозволяє Пекіну отримувати субсидії для розвитку сільського господарства і встановлювати вищі бар'єри для імпорту продукції. Дональд Трамп, зокрема, говорить про неправомочність цього статусу і звинувачує Китай у крадіжці американських технологій.

 

Між тим, як зазначає агентство AFP, у США в цілому - непогана статистика виграних при посередництві СОТ спорів. У січні 2019 року Вашингтон заблокував пропозицію, закликає якомога швидше почати процес вибору засідателів в апеляційний орган Світової організації торгівлі. Зараз до його складу входять три засідателя, проте у двох з них у грудні 2019 року закінчується другий і останній термін повноважень.