Президент Групи Світового банку (СБ) Девід Малпасс вперше відвідає Україну 22 серпня, повідомив СБ на сайті у вівторок.

"Це буде перший візит пана Мапласса в Україну після того, як 9 квітня 2019 року він обійняв посаду президента Групи Світового банку, - вказується у повідомленні.

 

 

Як вказав СБ, Малпасс зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським 23 серпня. До того ж, він проведе зустрічі з міністром фінансів Оксаною Маркаровою, головою Національного банку Яковом Смолієм, а також з мерами міст, народними депутатами, представниками банківського сектора, фермерами і представниками приватного сектора.

"В ході візиту пан Малпасс обговорить плани реалізації в Україні економічних реформ, спрямованих на створення нових робочих місць та ширших можливостей для народу України", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Світовий банк оприлюднив доповідь про економічну ситуацію в Європі і Центральній Азії. Серед іншого, у документі містяться висновки і прогнози щодо України.

 

Так, аналітики Світового банку погіршили прогноз зростання ВВП України 2019 року до 2,7%. У січні СБ очікував зростання на 2,9% за підсумками року. 2020 року аналітики банку очікують зростання ВВП України на 3,4% (прогноз залишився колишнім), 2021 року - на 3,7% (прогноз погіршений на 0,1 процентного пункту). Тепер прогнози Світового банку збігаються з прогнозами МВФ.